SİLKİNME VAKTİ

21 Şubat 2010 Pazar Gönderen aysema

Uzun süredir inatla yazmayacağım işte diyerek engelliyorum kendimi. Yazmak istemediğim ulusumuzun içinde bulunduğu durum. Ama olmuyor ki, düşünmeden ilgilenmeden duramıyorsunuz.

Memleket sorunlarını düşünmekten kendimizi unuttuk. İyimser olmak istiyorum. Aldırmaz, vurdumduymaz olmak istiyorum; yapamıyorum. Oysa yaşam akıp gidiyor biz farkına varamadan. Nice güzellikler, nice değerler heder oluyor.

Biri çıkıyor, hem de koskoca profesör, hukuktan döneceğini bile bile, hukuka aykırı yönetmelik hazırlıyor. Doğal olarak hukuka aykırı olduğu için dönüyor. Bu kez hiç sıkılmadan: "Hukukun arkasından dolanırız!" diyebiliyor. Yani hukuku hiçe sayıyor, suç işlediğini ilan ediyor. Amaç ne peki? " Biz yapacaktık, bırakmadılar!" diyerek halkın gözünü boyamak, oy avcılığına soyunmak...

Bu makama, bu iş için seçildiğini o da biliyor.

Eğitim ciddi iştir beyler bayanlar, silkinin kendinize gelin...

Yine birileri akıllarınca hukuka takla attırmaya çalışıyor, oysa kendi kazdıkları kuyuya tepetaklak düşecekler, haberleri yok! Bu ülkenin Cumhuriyet Savcıları var. Onları yürekten destekliyorum.

Tüm değerlerimize açık açık saldırıyorlar. Fişliyoruz diyor biri! Mahsus yapıyorlar. Ulusun sabrını zorluyorlar. Darbe olsun, parti kapatılsın diye çabalıyorlar. Çünkü her şeyi arapsaçına döndürdüler, sorumluluğu başkalarına atmanın yolunu arıyorlar. Ama yeter artık!


Bu ülke kolay kazanılmadı ki, kolay kaybedilsin! Her gün saçmalıklarınıza tanık olmaktan bıktık usandık. Bu ülke tarikat, cemaat, ticaret gibi yönetilelmez ki... Sanki hükümet siz değil de muhalefet partileri! En az onlar kadar siz de sorumlu davranın bari...

Aslında hepimizin silkinip kendimize gelmemizde sayısız yarar var. Yoksa yarın çok geç olacak değil mi canlarım?
Etiketler: ,

Bu Yazara ve İlgili Etikete Bağlı, İlginizi Çekebilecek Olanlar 1. Aysema Hanım, kimin yazdığını anlamamıştım ama okudukça Siz olduğuna kanaat getirdim. Sonunda da isminizi görünce anladım. Teşekkür ederim, gerçekten çok yerinde bir yazı olmuş. Gerçekten de bir şekilde kapatılmak istiyorlar. Ordumuzada saldırıp, kışkırtmaya darbe yapmalarını yapmaya sağlamaya çalışıyorlar. Ama şerefli ordumuz böyle oyunlara gelmez. bir hukuk vardı saldırmadıkları onuda yaptılar.
  Bakın görün yarın bir gün yargılanmaya kalktıklarında da "Biz türk adalatine güveniyoruz" diyecek kadar tutarsızdırlar da.

 2. Sevgili Şeniz,

  Her kılığa o kadar çabuk giriyorlar ki şaşırmamak mümkün değil. Tüm kurum ve kuralları yok saymak hangi mantığa sığar?
  Yorum için çok teşekkür ederim. Sevgilerimle...

 3. Büyük bir üzüntüyle takip ediyorum olanları...
  Herkeste bir uyku hali var. :(( Açıkçası ümitsizim.

 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.
 5. Sevgili İçimden Geldiği Gibi,

  Uyanma zamanı gelmedi mi? Bence geldi de geçti bile... Zaman zaman ben de umutsuzluğa kapılıyorum, ama yapmamamız gerektiğine de inanıyorum. Umudumuzu diri tutmak zorundayız.

  Sevgilerimle...

 6. uyanma zamanı geldi!lakin gözgöre göre uyumak banane yaa dünyayı benmi kurtaracam zihniyetleri nasıl uyandıracağız ki:(

 7. Bugün olanlardan sonra ne yazık ki ben, çok çok üzgünüm, artık benim umudum tükenmek üzere:(((((((

 8. Sevgili Hocam !
  Ben yıllar önce bir kehanette bulundu idim. Hepsi bir bir çıkıyor. İnşallah finali bu kehanetteki gibi olmaz.
  Fakat gördüğüm; Türkiyenin DONKİŞOTLARI kadınlarımızdır. Ben bir tek kadınlara güveniyorum.
  Tüm Aydın Türk kadınlarana saygı ve sevgilerimle ...

 9. Sevgili İçimdeki Yolculuk,
  Durum uyanık kalmayı zorunlu kılıyor, ama dediğin gibi bana neci, dokunmayan yılan yaşasıncılar, nasıl uyandırılacak?

  Sevgilerimle...

 10. Sevgili Çınar,

  Artık "üzgünüm" sözcüğü bile yetersiz kalıyor yaşananlar karşısında.

  Gözlerine dikkat ediyor musun? Ürkmüşler, her şeyi göze alıp kurtulma arayışı içindeler.
  Suçlu olduklarını, normal yoldan bir daha gelemeyeceklerini, dönüştüm-değiştim aldatmacasının fos çıktığının halk tarafından anlaşıldığının farkındalar.Panik halindeler ve her türlü kötülüğü yapacak durumdalar. Sonumuz hayrolsun...

 11. Sevgili Ali İkizkaya,

  Ben de aydın insanlarımıza güveniyorum. Ama sayıları giderek azalıyor mu ne? Durum çok korkutucu...

  Sevgilerimle.

Yorum Gönder

İnsana Dair ve İnsanca Her Türlü Halin ve Yorumun Üstünlüğüne, Biricikliğine İnanıyorsanız. Lütfen Siz de Paylaşın.